Зеленський звільнить Богдана, якщо КС визнає закон про люстрацію конституційним

24 травня 201912:55

Президент України Володимир Зеленський звільнить Андрія Богдана з посади глави Адміністрації президента, якщо Конституційний суд України прийме рішення про відповідність Конституції відповідних положень закону “Про очищення влади” (закон про люстрацію).

Про це заявив заступник глави АП Руслан Рябошапка, пише “Фактор”.

“Як тільки Конституційний суд винесе рішення, що закон про люстрацію в цій частині відповідає Конституції, з цього дня президент звільнить Богдана як людину, яка повинна проходити через процедуру з очищення влади”, – заявив Руслан Рябошапка.

Він підкреслив, що президент не може застосовувати закон, який суперечить принципу верховенства права, і, на думку заступника голови АП, не відповідає Конституції.

Нагадаємо, що Андрій Богдан з 2007 по 2010 рік працював заступником міністра юстиції України, потім заступником міністра Кабінету міністрів (2010-2011) і урядовим уповноваженим з питань антикорупційної політики (2013-2014).

Посада Богдана в уряді Азарова підпадає під дію закону “Про очищення влади” (п.5.,ст.2), який знаходиться на розгляді Конституційного Суду.