Зеленський ставить Україну на межу дефолту – НБУ б’є на сполох

19 червня 201916:51

Якщо президент України Володимир Зеленський поверне “ПриватБанк” олігарху Ігорю Коломойському, країну чекає неминучий дефолт.

Про це журналістам повідомило джерело в банківських колах.

“Нацбанк б’є на сполох – в останньому звіті прямо вказано, що на сьогодні ключовий ризик для фінансової стабільності України – “несприятливий для держави розвиток подій навколо Приватбанку”.

Мова про те, що протягом квітня-травня суди, ставши на бік Коломойського, прийняли ряд рішень, що дозволяють фактично денаціоналізацію Приватбанку.

“Для фінансової стабільності України це удар під дих! Це величезні ризики для співпраці України з Міжнародним валютним фондом та іншими фінансовими організаціями”, – заявило джерело.

За його словами, ситуація ускладнюється тим, що президент Зеленський ніяк на неї не реагує.

“Воно і зрозуміло – йому потрібно відпрацювати і вислужитися перед господарем-Коломойським, віддати боржок за те, що той силами “Плюсів” зробив його президентом. Мабуть, ПриватБанк в даній грі і став тією самою “розмінною монетою”. І, цілком ймовірно, далеко не останній, бо всім відомі апетити Ігоря Валерійовича. І плювати, що таким чином Зеленський ставить Україну на межу дефолту! Це найбільший банк у країні. Держпідприємства платять через нього зарплати, пенсійний фонд – пенсії. Так, так було і раніше, до націоналізації. І запустили націоналізацію тільки тому, що наші з вами заощадження були під загрозою – Коломойський провертав свої справи за наш рахунок, фінансуючи свої активи під дрібний відсоток”, – підкреслило джерело.

Він також нагадав, що націоналізація Приватбанку обійшлася держбюджету в 155 мільярдів гривень.

“Але це врятувало його. І тепер, коли все стабільно, Зеленський готовий віддати банк Коломойському. Банк і наші з вами гроші, щоб олігарх зміг ще раз пограбувати всіх нас”, – констатувало джерело.