Заступник Кличка уникнув покарання за підроблений диплом

26 січня 201814:41

Шевченківський райсуд Києва звільнив екс-заступника мера Києва Віталія Кличка Володимира Бондаренка від кримінальної відповідальності за використання підробленого диплома про освіту.

Таке рішення суд виніс 28 грудня 2017 року.

Згідно з матеріалами суду, Бондаренко вирішив підробити диплом бакалавра для подальшого використання.

Для цього Бондаренко навмисне повідомив невстановленій слідством особі “свої особисті анкетні дані, які в подальшому були використані… для підробки диплома бакалавра нібито виданого Львівським національним університетом імені Івана Франка 30 червня 2009 року” на ім’я Бондаренка.

Відзначається, що екс-заступник мера Києва заздалегідь “обіцяв придбати підроблений диплом”.

Підкреслюється, що Бондаренко “умисними діями сприяв підробці офіційного документа” і скоїв кримінальний злочин, передбачений ч.5 ст.27 (сприяння у вчиненні злочину), ч.1 ст.358 (підробка документів) ККУ.

Також слідство з’ясувало, що 16 листопада 2011 року Бондаренко “з метою засвідчення вірності фотокопії з підробленого диплома бакалавра… звернувся до приватного нотаріуса. Приватний нотаріус… будучи введеною в оману… виготовила його фотокопію і запевнила вірність оригіналу”.

Незважаючи на це прокурор просив суд звільнити Бондаренка від кримінальної відповідальності у зв’язку з закінченням строків давності притягнення його до кримінальної відповідальності.

Суд погодився з прокурором.

“Клопотання прокурора про звільнення від кримінальної відповідальності ОСОБА_1 (Бондаренко – ред.) у зв’язку із закінченням строків давності – задовольнити. Кримінальне провадження №12017100000000483 від 14 квітня 2017 року – закрити”, – йдеться в постанові суду.

Рішення можна було оскаржити протягом 7 днів з дня оголошення. Уже цей термін минув.