Захист Януковича просив Печерський суд приїхати в РФ

20 січня 201715:04

Адвокати Віктора Януковича просять Печерський райсуд Києва розглянути на території РФ клопотання слідчого військової прокуратури щодо заочного досудового розслідування за підозрою екс-президента в державній зраді – для безпосередньої участі Януковича.

“З метою реалізації права на захист вважаємо за необхідне провести виїзне засідання на території генерального консульства України або в будь-якому іншому приміщені в Ростові-на-Дону або на території Росії”, – сказав адвокат Віталій Сердюк, повідомляє Укрінформ.

Вислухавши позиції сторін провадження, слідчий суддя Кристина Тарасюк відмовила в задоволенні цього клопотання.

“В задоволенні письмового клопотання захисника Сердюка про забезпечення безпосередньої участі Януковича при розгляді клопотання шляхом проведення виїзного судового засідання в приміщенні Генерального консульства України в Ростові-на-Дону або в іншій дипломатичній установі на території Російської Федерації відмовити”, – постановила вона.

Суддя пояснила це тим, що КПК України передбачено, що розгляд клопотань про запровадження спеціального досудового розслідування здійснюється за участю прокурора і захисника. Крім того, захист не послався на положення чинного КПК України, “які б обумовили необхідність проведення виїзного судового засідання”.

Щодо забезпечення безпосередньої участі Януковича в розгляді клопотання, суддя звернула увагу захисників, що участь Януковича може бути реалізована безпосередньо в судовому засіданні шляхом “його з’явлення в суд”.