За рік президенства Зеленського не прийнято жодного рішення проти монополій двох найбільших олігархів – Ахметова та Коломойського

18 травня 202021:30

Більше половини населення України вважають, що за рік президенства Володимира Зеленського вплив олігархів на політику не зменшився.

Про це пише “Фактор” з посиланням на екс-державну уповноважену Антимонопольного комітету України Агію Загребельську.

Згідно з даними соціологічного опитування групи Рейтинг 31% опитаних оцінюють перший рік президента у сфері зменшення впливу олігархів на політику як жахливий. Ще 25% – вважають його незадовільним. Оцінки “відмінно”, “добре” та “задовільно” поставили 33% респондентів, що майже в два рази менше за незадовільні оцінки. В цій сфері діючий президент отримав найгірші оцінки, при цьому не менше третини дали його прихильники.

“Зазначене є результатом роботи перш за все оновленого майже рік тому президентом Антимонопольного комітету. Орган є підконтрольним очільнику держави, який і вирішує ключові кадрові питання.

За рік президенства В. Зеленського Комітет не прийняв жодного рішення проти монополій двох найбільших олігархів України – Р. Ахметова та І. Коломойського.

Другим важливим органом в процесі демонополізації є уряд. Кандидатури двох прем’єр-міністрів також вносив до парламенту президент. При цьому в останній програмі дій Кабінету Міністрів на 2020 рік жодного разу слова “конкуренція” та “монополія” не згадуються.

Третій орган, що може суттєво вплинути на процес демонополізації в країні є парламент, де президентська партія має монобільшість. За рік парламент не спромігся запустити антимонопольну реформу та прийняти пакет законів, що суттєво б зменшив вплив олігархів на державну політику та створив би підґрунтя для ефективної демонополізації економіки”, – розповідає Агія Загребельська.