За півроку Facebook видалив більше 3 млрд фейкових акаунтів

23 травня 201922:55

Співробітники компанії Facebook в період з жовтня 2018 року по березень цього року видалили з соцмережі понад 3 млрд акаунтів, які поширювали дезінформацію і спам.

Про це повідомляє “Фактор” з посиланням на повідомлення компанії.

Згідно з даними, представленими компанією, з жовтня по грудень 2018 року було деактивовано 1,2 млрд акаунтів, з січня по березень 2019 року – 2,2 млрд.

“Ми помітили значне збільшення випадків створення фейкових акаунтів на Facebook в останні шість місяців”, – наголошується в повідомленні.

При цьому більшість цих акаунтів, як вказує компанія, були виявлені протягом декількох хвилин після реєстрації – до того моменту, як інші користувачі могли побачити їх.

У Facebook неодноразово заявляли про видалення акаунтів і сторінок, пов’язаних з розповсюдженням спаму і фейкової інформації.

У березні Facebook оголосив, що видалив 1907 сторінок, груп і акаунтів у соціальній мережі, що мають відношення до Росії, через спам і поведінку, яка не відповідає правилам соцмережі. Значна частина вилучених сторінок займалася розсилкою спаму.

Facebook став активно боротися з пропагандою в своїх соціальних мережах після того, як в США його звинуватили в тому, що він дозволив використовувати свою платформу “російським троллям” та втручатися в американські президентські вибори 2016 року.

Facebook і Instagram раніше видаляли “фейкові акаунти”, пов’язані не тільки з Росією, але і, наприклад, з Іраном і Македонією.