З Сирії можуть вивезти хімічну зброю в Крим

2 грудня 201622:36

Українська сторона під час перебування в штаб-квартирі НАТО передала союзникам інформацію, яка свідчить про можливе завезення із Сирії в окупований Крим хімічної зброї.

«Ми передали аналітичну доповідь стосовно конкретних фактів, які свідчать про мілітаризацію Криму, зокрема, стосовно формування РФ на території Криму сучасної військової бази, яка є стратегічним об’єктом, націленим вже не проти України, а проти країн-членів НАТО. Також у доповіді надані факти, які свідчать про можливе перевезення конвенційного (звичайного) та неконвенційного (забороненого) озброєння з території Криму у напрямку Сирії, а також із Сирії в напрямку окупованого Криму», – повідомила голова постійної української делегації в Парламентській асамблеї НАТО, народний депутат від «БПП» Ірина Фріз, передає УНІАН.

Крім того, за її словами, є інформація, яка свідчить про перевезення з Криму до Сирії ракетних систем. «23 листопада Босфорську протоку перетнуло судно Кізіл-60, яке було придбано у України в 2015 році через монгольську фірму. Зараз воно активно використовується для транспортування озброєння російським флотом із Криму та Новоросійська на територію Сирії. Останній рейс, судячи з усього, перевіз контейнерну ракетну систему типу Club K», – додала Фріз.