З банку сина Януковича намагалися вивести понад 100 млн грн

21 лютого 201715:02

Гроші намагалися зняти через банк “Глобус”.

Державною службою фінансового моніторингу встановлено факт спроби виведення з неплатоспроможного ВБР Банку, що належить синові екс-президента України Віктора Януковича Олександру, понад 100 млн гривень.

Про це свідчать матеріали Печерського районного суду Києва. Згідно з постановою, Генпрокуратура здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактами вчинення злочинів посадовими особами державних підприємств залізничного транспорту та ПАТ “Всеукраїнський банк розвитку”.

“Посадові особи ПАТ “Всеукраїнський банк розвитку”, всупереч законодавству України, в період з 2012 по 2014 рік кредитували державні підприємства без проведення процедури, встановленої законодавством, за завищеними кредитними ставками і отримували неправомірну вигоду, проводили шахрайські операції з державними цінними паперами та цінними паперами фіктивних товариств, кредитували підконтрольні підприємства без забезпечення за рахунок кредитів, отриманих в Національному банку України”, – йдеться в постанові суду.

Слідством за сприяння Служби фінансового моніторингу було встановлено, що посадові особи ВБР перерахували 100,64 млн гривень з рахунку в ВБР на рахунку в банку “Глобус” і зробили спробу зняття коштів.

На думку слідства, ці кошти є предметом кримінального злочину, а їх фактичним власником – Олександр Янукович.