ЄС планує виписати Facebook штраф

1 жовтня 201816:39

Facebook можуть оштрафувати на суму в $1,63 млрд доларів США за витік даних, який скомпрометував облікові записи 50 мільйонів користувачів.

Комісія із захисту даних Ірландії, яка веде розслідування відносно Facebook від імені ЄС, вже попросила інформацію від компанії.

“Ми стурбовані тим фактом, що це порушення було виявлено у вівторок і зачіпає не один мільйон облікових записів користувачів, але Facebook не може прояснити характер порушення та ризик для користувачів на даний момент”, – йдеться в заяві комісії.

Злом, в якому брали участь невідомі хакери, які отримали можливість доступу до облікових записів Facebook, використовуючи вразливість при генерації токенів доступу за допомогою функції “Подивитись як”, може стати найбільшим випробуванням для компанії Facebook після впровадження “Положення про спільний захист даних ЄС”.

Правін Котарі, головний виконавчий директор CipherCloud Inc., сказав, що з приводу злому виникає багато питань.

“Хто це зробив точно? Чи впливає хтось із цих 50 мільйонів клієнтів на європейське співтовариство? Якщо так, то чи підпадає це під “Положення про спільний захист даних”? З огляду на жахливу ситуацію з даними Cambridge Analytica, реакцію ЄС нелегко передбачити. Не знаючи докладно про те, коли був виявлений розрив, хто, власне був відповідальним і так далі. Можливі наслідки можуть бути гірше, ніж ми припускаємо сьогодні. Розрахунки потенційних штрафів в рамках “Положення” в цілому трохи приголомшують “, – підкреслив він.