Як за спрощеною процедурою вивезти дитину за кордон

11 червня 201915:22

Міністр юстиції Павло Петренко повідомив, як батьки можуть скористатися прийнятими минулого року новаціями законів #ЧужихДітейНеБуває щодо тимчасового виїзду з дитиною за кордон.

Три можливості тимчасового виїзду з дитиною за кордон на відпочинок чи лікування за спрощеним порядком:

Перша з них стосується батька чи матері, з якими проживає малюк. Якщо ви не перешкоджаєте другому з батьків бачитися з дитиною, ви можете поїхати з дитиною, наприклад, на відпочинок чи навчання строком до 1 місяця, навіть якщо другий з батьків не дає згоди.

Що для цього зробити – рекомендованим листом повідомити того з батьків, хто живе окремо, якщо відоме місце його проживання та якщо він не ухиляється та належно виконує батьківські обов’язки, про те, куди ви їдете з дитиною, на скільки і з якою метою. Під час виїзду слід пред’явити рішення суду або органу опіки і піклування про визначення місця проживання дитини.

Другий варіант – коли той з батьків, хто не живе з дитиною, має заборгованість зі сплати аліментів. У такому разі тимчасово виїхати за кордон з дитиною стало простіше. Для цього достатньо отримати в органах виконавчої служби довідку про наявність заборгованості з боку іншого з батьків більше 4 місяців та пред’явити її прикордонникам.
(Якщо дитина тяжко хвора чи має інвалідність, строк заборгованості скорочується до 3 місяців).

Третя передбачена законом можливість виїхати за кордон з малюком і тому з батьків, хто не проживає з дитиною. (Однак ключовою умовою тут є повне виконання батьківських обов’язків і відсутність заборгованості зі сплати аліментів).
Що для цього зробити – у разі відповідальної сплати аліментів такому батьку чи матері слід рекомендованим листом надіслати прохання до того з батьків, з яким проживає дитина, про надання нотаріально посвідченої згоди. Якщо в десятиденний термін після отримання листа згоди не було надано, дозвіл можна отримати через суд. Таку згоду або дозвіл треба пред’явити прикордонникам.