Висновок АМКУ: законопроєкт “про локалізацію” потребує доопрацювання

31 липня 202010:19

Антимонопольний комітет на виконання листа Секретаріату Кабінету Міністрів надав свій експертний висновок до проголосованого у першому читанні проєкту Закону 3739 про локалізацію.

Про це пише “Фактор” з посиланням на “Лігу антитрасту”.

Законопроєкт зобов’язує замовників купувати за державні кошти дорожчі на 40% товари, у разі якщо виробництво останніх на 25% – 40% локалізовано в Україні.

Висновок АМКУ: законопроєкт потребує доопрацювання.

АМКУ зазначив, що запропонована проєктом модель поставить у нерівні умови національного та іноземного виробника. Як наслідок конкуренція на тендерах буде обмежена та виникнуть додаткові бар’єри доступу потенційний конкурентів – нерезидентів на українські ринки.

Крім цього АМКУ звернув увагу, що запропоновані парламентарями заходи можуть містити ознаки державної допомоги, отже мають бути оцінені Комітетом на предмет допустимості для конкуренції у встановленому порядку.

В іншому разі, органи влади та органи місцевого самоврядування, що проводитимуть тендери, будуть зобов’язані на виконання Закону “Про державну допомогу” подавати повідомлення про нову державну допомогу до АМКУ з метою її оцінки перед оголошенням кожного тендеру.

“Отже в підсумку це може суттєво уповільнити проведення тендерів та відтермінувати закупівлю важливих товарів на місяці”, – резюмують у Лізі антитрасту.

З повним текстом листа АМКУ можна ознайомитися за посиланням.