Вперше в Україні: У Львові зносять незаконно збудовану багатоповерхівку

7 квітня 201912:29

У Львові демонтують збудований з порушеннями чинного законодавства будинок – це чи не перший випадок в історії незалежної України, коли зносять багатоповерхівку.

Про це повідомив на своїй сторінці в Facebook мер Львова Андрій Садовий.

“Не моніторив ситуації по країні, але, мабуть, це перший випадок в Україні знесення незаконної будівлі, збудованої з порушенням всіх вимог законодавства та будівельних норм. Це була довга історія з неймовірним опором, але сигнал є чіткий − той, хто у Львові будує незаконно, ризикує в результаті втратити все”, − написав міський глава.

Садовий додав, що інакше, ніж знести, з будинком не можна було вчинити, адже там порушено десятки будівельних норм. Відтак, селити людей в нього не можна.

Будинок зводився без проектно-технічної документації, роботи здійснювалися без проведення експертизи та без отримання дозвільного документа.

Мер Львова також додав, що відповідна земельна ділянка перебуває в приватній власності. “Оскільки ми витрачаємо зараз бюджетні кошти на демонтаж цієї будівлі, то будемо мати наступний позов до власника ділянки. Я думаю, що ми відсудимо її у власність громади, і вже потім громада прийматиме рішення, що тут має бути. Можливо, це буде дитячий чи спортивний майданчик. Однак жодних незаконних будівель тут не буде”, − підкреслив Садовий.

Фінансування знесення здійснюється коштом виконавчого провадження, роботу виконує підрядна організація. Виділено понад 2 млн грн на авансування додаткових витрат виконавчого провадження. Знесення усієї будівлі буде тривати від місяця до двох місяців.