Воєнний стан: місяць невиправданих надій

25 грудня 201820:57

26 листопада 2018 року Верховна Рада після тривалих дебатів прийняла рішення щодо запровадження в 10 областях воєнного стану терміном на один місяць.

Значна частина суспільства у той час була наелектризованою подіями у Керченській протоці. Хтось запалав ентузіазмом. Хтось був наляканий (немає сенсу заперечувати очевидні факти). Хтось зумів зберегти тверезий розум.

Так чи інакше, існував суспільний запит на рішучі дії у відповідь на російську агресію. Уже в середині грудня Порошенко буде розповідати, що він “діяв рішуче і ефективно”. Але річ у тім, що за останній місяць рішучості було продемонстровано не більше, ніж від початку президентства Петра Олексійовича.

Рівень “рішучості” Порошенка характеризує хоч би та обставина, що в Україні продовжують безперешкодно діяти проросійські ЗМІ. Мільйони українців щодня інформаційно опрацьовуються у вигідному для Кремля дусі.

Про російський бізнес чи, тим більше, політиків на кшталт Медведчука краще не згадувати.

Політична воля перейти до справді рішучих і ефективних кроків залишається відсутньою.

Сьогодні Порошенко ризикує не потрапити до другого туру президентських виборів. Тому для нього важливі щонайменші коливання рейтингу. Судячи з його останніх риторичних вправ, він сподівається підкупити якийсь відсоток патріотичних виборців розповідями про “конкретні здобутки”.

Найімовірніше, про “рішучого Порошенка”, який ініціював воєнний стан, ми будемо чути аж до кінця березня. Так само, як і про заслуги Петра Олексійовича у створенні помісної Церкви. Але за красивими фразами залишається головне – деморалізація суспільства.

Воєнний стан став ще однією профанацією, яка дискредитує по-справжньому рішучі дії і змушує багатьох українців зневіритися у перемозі.

26 листопада багато хто дорікав депутатам, які розгледіли в пропозиції Порошенка запровадити воєнний стан аж на два місяці плани відтермінування президентських виборів. Сьогодні є очевидним, що від більшого терміну воєнного стану ми нічого не виграли б.

Зі щирих патріотів Порошенка зараз можуть підтримувати хіба ті, хто сильно хоче вірити в казку. Але не виключено, що й вони розчаруються до березня.

Зараз в Україні тримається гарна зимова погода, і святковий настрій змушує відволіктися від реальності. Але коли навесні зійде сніг, результати президентських виборів покажуть усі результати Порошенкової політики.

Євген Третяк