VIP-камера в житомирській колонії

8 листопада 201813:01

Співробітники Генпрокуратури виявили масові порушення закону і прав засуджених в Житомирській виправній колонії №4.

Вони відбувалися систематично і включали, крім іншого, ненадання медичної допомоги.

Про це повідомляє “Фактор” з посиланням на прес-службу ГПУ. Перевірка проходила за зверненнями понад 60 ув’язнених.

“Умови проживання, праці, лікування ув’язнених не відповідають вимогам законодавства, міжнародних стандартів і за більшістю показників можуть розцінюватися, як нелюдське поводження з людьми”, – йдеться в повідомленні.

Зокрема, з’ясувалося, що ув’язнених не лікували і використовували для роботи, за яку не платили зарплатню. Крім того, більшість приміщень перебували в антисанітарному стані.

“На тлі зазначених порушень встановлено наявність певної системи незаконного впливу на в’язнів групи засуджених з числа злісних порушників режиму, які намагалися відродити злодійські традиції і мінімізувати вплив органів державної влади”, – йдеться в повідомленні.

Переважна більшість “авторитетів” є вихідцями з інших країн, деякі з них не володіють ні українською, ні російською мовами.

Також повідомляється, що в колонії виявили “VIP-камеру”. У ній була окрема кімната з усіма зручностями.

“Деяким з них в установі створені поліпшені умови проживання, обладнана окрема кімната з усіма зручностями, індивідуальним опаленням, меблями і побутовими приладами. Зазначене приміщення закривається на замок, ключі від якого були не в адміністрації установи, а у одного з найзавзятіших порушників режиму”, – йдеться в повідомленні.

Також керівництво установи не вживало заходів впливу щодо осіб, які дестабілізують обстановку в установі. А в одному з виробничих приміщень була замаскована схованка з 4 ножами.

ж1 ж2

Безпосередньо під час перевірки прийняли деякі заходи для усунення порушень – доставили ліки, уклали трудові договори з засудженими, перевели 11 ув’язнених, що дестабілізують обстановку, в інші колонії тощо.

За фактом виявлених порушень в прокуратуру Житомирської області направили матеріали для реєстрації кримінальних проваджень за ст.364 (зловживання службовим становищем), 263 (виготовлення, носіння або збут холодної зброї), 366 (службове підроблення) КК України.

Раніше ГПУ повідомляла, що у в’язниці Полтавщини вилучили засоби тортур.