Війна принесла Україні епідемію ВІЛ

16 січня 201814:32

Збройний конфлікт на Донбасі сприяв поширенню в Україні вірусу імунодефіциту людини.

Про це йдеться в дослідженні, опублікованому 15 січня в американському виданні PNAS.

Дослідники вказують, що ВІЛ-інфекція в Україні стала тихою епідемією, оскільки половина ВІЛ-інфікованих людей не знає про наявність проблеми, а близько 40% людей зі щойно підтвердженим діагнозом перебувають уже на пізніх стадіях захворювання.

Вчені виявили співвідношення між переміщенням в результаті бойових дій приблизно 1,7 мільйона чоловік і поширенням ВІЛ-інфекції.

“Війна змінила багато речей в Україні, і епідемія ВІЛ є однією з них. Коли ми проводили наш аналіз, ми змогли показати, що в результаті війни поширення вірусу зі сходу на решту території країни було посилено”, – сказала провідний автор Тетяна Васильєва, яка працює у відділі зоології Оксфордського університету.

Україна займає одне з перших місць за показниками захворюваності на ВІЛ в Європі, маючи приблизно 220 000 інфікованих в країні з населенням близько 45 млн чоловік.

Для підготовки дослідження міжнародна команда вчених, очолювана фахівцями Оксфордського університету і громадської організації Public Health England, проаналізувала процеси міграції вірусів в Україні в 2012 – 2015 роках.