Вдова загиблого під Ясинуватою українського військового вимагає в суді від Росії 180 тсч євро

4 жовтня 201809:11

До суду Хмельницького подала позов вдова загиблого в Донецькій області українського військового, яка просить стягнути з Російської Федерації 180 тисяч євро (5,9 млн гривень).

Про це повідомляє “Фактор” з посиланням на прес-службу суду.

Жінка звернулася в суд в своїх інтересах і інтересах двох неповнолітніх дітей. В обґрунтування вимог позивач вказала, що її чоловік в червні 2015 року, виконуючи бойове завдання під час розвідки місцевості поблизу с.Опитне Ясинуватського району Донецької області, натрапив на мінне поле і підірвався. Військовослужбовець незаконно отримав травми, несумісні з життям.

Рішенням Хмельницького міськрайонного суду в квітні 2017 року встановлено факт загибелі чоловіка позивачки під час виконання ним обов’язків військової служби по захисту Батьківщини в с.Опитне в результаті збройної агресії Російської Федерації проти України.

Мешканка Хмельницького вказує, що є загальновідомий факт військової агресії Російської Федерації проти України, в результаті чого загинув її чоловік, тому саме РФ повинна нести відповідальність за військові дії, в результаті яких гинуть українці, і саме з цієї країни слід стягнути моральну шкоду в її користь, заподіяну смертю чоловіка і батька. Позивачка вказує, що втратила сенс життя через загибель чоловіка і віру в майбутнє.

Визначаючи розмір заподіяної їй моральної шкоди, жінка керувалася практикою Європейського суду з прав людини з аналогічних питань, зокрема рішеннями: “Хачукаєви проти Росії”, “Сагаєва та інших проти Росії”, “Ісламова проти Росії”.