Вбивство Гандзюк замовила не одна людина і за суму набагато більшу, ніж $5 тисяч 

9 листопада 201813:01

Замовником нападу на херсонську активістку Катерину Гандзюк була не одна людина, і винагорода була набагато більше 5 тисяч доларів, про які говорили виконавці.

Про це заявив відомий український активіст і волонтер ініціативи “Хто замовив Катерину Гандзюк?” Роман Сініцин в інтерв’ю Ліга.net.

“Ми знаємо, хто замовив Катю Гандзюк”, – сказав він, але ім’я назвати відмовився.

На питання, чи був це народний депутат, Сініцин нагадав, що “журналісти злили одного з посередників вбивства Каті” (Ігоря Павловського – помічника нардепа БПП і генерала поліції у відставці Миколу Паламарчука).

“Ми знаємо, хто, кому і скільки передавав грошей за напад на Катю. Замовник, насправді, не один”, – заявив активіст.

Сініцин впевнений, що “гроші завозилися в Херсонську поліцію і прокуратуру, щоб не шукали реальних замовників”, що “була стратегія: ліпити з виконавців замовників”.

“Тільки після скандалу з (невинним підозрюваним) Новіковим вони взяли 5 реальних виконавців – екс-бійців” Правого сектора”. Дивує: частина з них – герої війни, які воювали в Донецькому аеропорту”, – сказав він.

На думку Сініцина, їх мотивом були гроші. Але не по 5 тисяч доларів: “Грошей було набагато більше, не можу озвучувати суму”.

“Ці люди працювали на помічника нардепа Ігоря Павловського… Охорона. Є факти, що вказують, що вони також займалися віджиманням врожаю у фермерів. Це ж аграрний регіон. Вони жили у Павловського на базі. Не треба бути Еркюль Пуаро, щоб це встановити”, – заявив він.

За його даними, “головний виконавець Сергій Торбін “отримував гроші” від вищої ланки злочину”. Він спочатку визнав провину, а потім відмовився від показань.

“Ми встановили кількох ланок з посередників, які ведуть до замовників”, – заявив Сініцин і підтвердив, що один з них – це помічник нардепа.

“До передачі справи в СБУ вся стратегія херсонської поліції, за нашою інформацією, полягала в тому, що вони хотіли зробити з ключового виконавця замовника вбивства. Оприлюднення імені помічника нардепа було для того, щоб показати їм, що не варто так розслідувати справу”, – пояснив активіст.

“Тепер складність в тому, що тільки Торбін знає наступних людей, що ведуть ближче до замовників, а він мовчить”, – додав Сініцин.

Він не зміг сказати, чи причетний Паламарчук.

“Катя знала, хто її замовив через певний час. Журналісти-розслідувачі теж уже багато, що знають. Незабаром побачите”, – сказав він.

На рахунок подальших дій Сініцин сказав: “Зараз чекаємо, коли візьмуть під варту Павловського”.

Катерину Гандзюк облили кислотою в Херсоні 31 липня, вона перенесла більше десяти операцій – але 4 листопада померла в київській лікарні.