Вбивство Гандзюк: Мер Херсона назвав СБУ прізвище замовника

20 листопада 201817:00

Мер Херсона Володимир Ніколаєнко передав СБУ отриману раніше від активістки, співробітниці Херсонської міськради Катерини Гандзюк інформацію про організаторів і замовників нападу на неї.

Про це Ніколаєнко повідомив під час засідання ТСК Верховної Ради для проведення розслідування відомостей про напад на Гандзюк та інших громадських активістів.

“Дійсно, я з 2005 року знайомий з Катериною: у нас були дружні стосунки. Я не буду висловлювати свою позицію щодо того, хто міг це зробити. Перед тим, як прийти до вас, я був у слідчого Служби безпеки України і дав інформацію, яку Катерина мені надала, і її припущення щодо того, хто скоїв цей напад”, – повідомив Ніколаєнко.

Мер Херсона додав, що в перший день після нападу, Гандзюк на питання про нападників сказала, що це “русня”, а на наступний день назвала конкретне прізвище людини, яку вважала замовником злочину. За словами Ніколаєнка, дану інформацію він надав слідчому СБУ.

Ніколаєнко відзначив, що поки Гандзюк була жива, він нікому це прізвище не називав, бо розумів, що вона це прізвище назвала в тому числі і при зустрічі, коли відвідував її генеральний прокурор.

“Тому я вважав, що ці свідчення давати некоректно без її дозволу. Коли Каті не стало, я сьогодні був у Службі безпеки і як свідок назвав те, що вона мені говорила, ті підозри, які вона мені озвучувала”, – зазначив мер Херсона.

Ніколаєнко уточнив, що термін “Русня” стосувався людей, які підпалювали квартири українських активістів в Херсоні, серед яких було і житло Гандзюк.

“У переліку підпалів квартир була і Катіна квартира, але вони не змогли потрапити в зв’язку з тим, що там металевий тамбур закривав квартиру. Тому, напевно, в продовженні цих нападів, підпалу квартир Катя і вирішила, що “русня”, – сказав Ніколаєнко.

Раніше херсонський суд постановив взяти під варту колишнього помічника нардепа Миколи Паламарчука (БПП) Ігоря Павловського, який є одним з підозрюваних в організації вбивства Катерини Гандзюк

Чотирьох підозрюваних (безпосереднього виконавця замаху, покупця сірчаної кислоти і двох чоловіків, які підозрюються в організації та співучасті в скоєнні замаху на вбивство) суд заарештував на 60 діб без права внесення застави. Ще одного – відпустив під цілодобовий домашній арешт з носінням електронного засобу контролю.