Вартість Facebook впала на 40%. Акціонери вимагають відставки Цукерберга

14 квітня 201916:22

Акціонери компанії Facebook заявили, що засновник популярної в світі соцмережі Марк Цукерберг повинен покинути посаду голови правління.

Таку заяву розміщено на сайті Комісії з цінних паперів і бірж США напередодні річних зборів акціонерів.

Цукерберга звинувачують в тому, що з липня 2018 року вартість Facebook впала на 40%. При цьому йому пред’являють те, що йому належить лише 13% акцій компанії, а в правлінні за ним закріплена частка в 51% всіх голосів. Тож він має можливість фактично одноосібно контролювати політику компанії.

“Без рівних прав голосу акціонери не можуть залучити керівництво до відповідальності”, – підкреслюють автори заяви.

Вони нагадали про звинувачення, які привели до падіння вартості компанії – зокрема, поширення на базі Facebook неправдивої інформації та втручання у вибори.

“Фейкові новини, втручання у вибори і загроза нашій демократії – акціонерам потрібно щось більше, ніж просто заперечення цього, спроби ухилитися і відстрочки з відповіддю”, – додали в заяві.

Інша заява вимагає призначити головою ради директорів компанії незалежного директора замість Марка Цукерберга. Ця пропозиція має на увазі поділ посад генерального директора і голови правління. Автори апелюють до досвіду Google, Microsoft, Apple, Oracle та Twitter, де такий поділ було введено.

Нові збори акціонерів відбудеться 30 травня.