В ЄС прийняли заборону на одноразовий пластик

22 травня 201910:05

Рада ЄС схвалила директиву, яка передбачає заборону в ЄС деяких одноразових пластикових виробів.

У вівторок, 21 травня, Рада ЄС схвалила директиву, яка передбачає заборону в ЄС деяких одноразових пластикових виробів, для яких існує альтернатива.

“Однією з основних цілей цієї директиви є зменшення кількості пластикових відходів, які ми створюємо. Згідно з новими правилами, пластикові тарілки, столові прилади, трубочки для пиття, тримачі для повітряних кульок і ватяні палички одноразового використання будуть заборонені до 2021 року”, — йдеться у повідомленні Ради ЄС.

Як зазначається, до 2029 році дев’ять з десяти використаних пластикових пляшок повинні бути зібрані в сміття відсортованими. А пластикові пляшки, наявні в продажі, до 2025 року повинні містити щонайменше чверть матеріалу, придатного для переробки, а до 2030 року — 30 відсотків.

Крім того, директива передбачає можливість притягати до відповідальності виробників пластикової продукції, а також залучати тютюнову галузь до відшкодування коштів за утилізацію недопалків.

Тепер у урядів країн-членів ЄС є два роки, щоб привести свої національні законодавства у відповідність з нормами.

Нагадаємо, в березні Європарламент проголосував за заборону одноразового пластику. Очікується, що до 2021 року в країнах Євросоюзу буде заборонено використання одноразових виробів, зокрема пластикового посуду, ватних косметичних паличок, соломинок для пиття, які можуть вироблятися з інших матеріалів. З 2024 року пластикові пляшки будуть продавати тільки з прикріпленими до них кришками.