В уряді України заявили про можливу втрату Закарпаття через дії “проросійської” Угорщини

28 жовтня 201813:01

Україна може втратити Закарпатті через дії Угорщини, заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій України Георгій Тука.

Так він прокоментував інцидент з таємницею видачі угорських паспортів українцям в Закарпатській області. На думку Туки, це була спецоперація влади Угорщини, яка займає виключно проросійську позицію. Тука схвалив рішення України вислати консула Угорщини, заявивши лише, що з цим не слід було тягнути два тижні.

“З першого дня незалежності на території України існувало три регіони, які були віддані місцевим елітам на відкуп в обмін на лояльність до центральної влади – Крим, Закарпаття і Донецьк. Дві території ми фактично втратили, Закарпаття поки що немає, але я абсолютно згоден з тим, що ми втрачаємо ті території, де не було політики центральної влади”, – сказав Тука.

У вересні ряд українських ЗМІ повідомили, що громадянам України таємно видають угорські паспорти в консульстві Угорщини в закарпатському місті Берегово. Агентство також виклало відео з присягою, яку проголошували українці при отриманні паспорта.

На початку жовтня угорський консул був оголошений персоною нон-грата на Україні і висланий з країни. Угорщина у відповідь вислала українського дипломата і звинуватила Україну в дискримінації етнічних угорців.

Чисельність угорської діаспори в Україні становить близько 150 тисяч осіб. У Берегово, згідно з переписом 2001 року, частка угорців становить понад 48% населення, частка українців – 38%.