В Україні заарештували рахунки світового газового трейдера

26 вересня 201712:07

Печерський районний суд Києва заарештував рахунки компанії Трафігура Україна (Trafigura) в Держказначействі і Альфа-Банку.

Про це йдеться в ухвалі суду від 19 вересня, оприлюдненій в державному реєстрі.

Арешт передбачає заборону будь-яких операцій з коштами на рахунках Держказначейства і видаткових операцій – за рахунками в Альфа-Банку. Арешт накладено за клопотанням слідчих Генеральної прокуратури в рамках розслідування за фактом розкрадання коштів посадовими особами держпідприємством Укрспирт при закупівлі природного газу. Розслідування було розпочато в середині липня цього року.

“З матеріалів кримінального провадження випливає, що в період з 2016-2017 років по теперішній час посадові особи ДП “Укрспирт”, “Скела Терціум” і невстановлені слідством особи створили злочинну групу і направили свої протиправні дії на незаконне збагачення шляхом проведення процедур тендерних закупівель природного газу для ДП “Укрспирт”, – йдеться в ухвалі суду.

Банківські рахунки фігуранта розслідування – компанії “Скела Терціум” також заарештовані, -повідомляє портал enkorr. Крім того, під арешт потрапили рахунку правлячої компанії “Смарт Енерджі” (об’єднує 3 газовидобувні компанії), “Крафт Енерджі” (імпортер, який торгує на біржі природним газом) і ще близько 20 компаній.

“У прес-службі Смарт-Енерджі” повідомили, що в 2016-2017 роках компанія не мала ніяких взаємин ні з “Укрспиртом”, ні зі “Скелею Терціум”.

З оприлюднених в системі ProZorro даних про тендери ДП “Укрспирт” на поставку природного газу за цей період, слідує, що ні “Трафігура Україна”, ні “Смарт Енерджі”, ні “Крафт Енерджі” не брали участь і не перемагали в тендерах держпідприємства.

У цей період на газових тендерах “Укрспирту” перемагали компанії “Променерго-Ресурс”, “Еско-Північ”, “Газсервістрейд”, “ЛНГ-Трейдинг” і “Нафтогазгрупп Деметра”.

Жодна з цих компаній не згадується в оприлюднених на сьогодні визначеннях суду по проведеній Генпрокуратурою справі “Укрспирту”.