В Україні почав діяти адаптивний карантин: Фактор розбирає деталі

22 травня 202011:55

Вже понад два місяці українці живуть в умовах карантину.

Перший етап зняття обмежень країна вже пройшла. Сьогодні Україна робить наступний крок на шляху до повернення звичного способу життя.

Уряд продовжив карантинні обмеження в Україні ще на місяць – до 22 червня, але з сьогоднішнього дня ввів так званий адаптивний карантин.

Тобто, влада на місцях може послаблювати обмежувальні заходи при покращенні епідемічної ситуації.

У регіонах зі сприятливою епідемічною ситуацією з цього дня дозволяється:

1. Проведення спортивних заходів до 50 осіб і без глядачів (заходи з понад 50-ма особами необхідно погоджувати з Міністерством охорони здоров’я).

2. Проведення релігійних заходів (не більше 1 людини на 10 кв. метрів).

3. Робота готелів (не хостелів). Ресторани та басейни в них мають бути закриті.

Відновлять роботу 66 пунктів пропуску через кордон з країнами, де епідемічна ситуація має прогнозовану тенденцію. Зокрема, відновиться рух на кордонах з Польщею, Словаччиною, Румунією, Угорщиною та Молдовою.

Дитячі садки запрацюють з понеділка, 25 травня.

Водночас у Києві дитячі садки, спортивні комплекси, зони відпочинку та пляжі біля водойм планують відкрити з 1 червня.

Громадський транспорт

Дозволяється робота міського (крім метрополітену), приміського і внутрішньообласного транспорту.

При цьому обов’язковою вимогою залишається масковий режим, температурний скринінг співробітників і постійна дезінфекція транспорту.

Що стосується міжобласних перевезень, то вони наразі під забороною. Попередньо планується, що:

– з 25 травня відновить свою роботу метрополітен;

– з 1 червня – залізничні пасажирські перевезення у міському, регіональному, дальньому внутрішньому та міжобласному сполученні;

– 1 червня – міжобласні пасажирські перевезення автомобільним транспортом;

Очікується, що скористатися послугами авіакомпаній можна буде вже з 15 червня.

Послаблення не для всіх

Адаптивний карантин передбачає, що в областях, де темпи захворюваності залишаються високими, пом’якшення обмежувальних заходів поки не буде.

Воно відбудеться тільки в тих регіонах, де:

– інцидентність (середня кількість нових випадків Covid-19 за останні 7 днів на 100 тис. населення) становить менше ніж 12 осіб на 100 тис. населення;

– завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком Covid-19, становить менше 50%;

– середня кількість тестувань методом полімеразної ланцюгової реакції та імуноферментного аналізу становить більше ніж 12 осіб на 100 тис. населення протягом останніх 7 днів.

Рішення не пом’якшувати карантин, наприклад, ухвалила Рівненська облдержадміністрація. Таким чином, в області продовжать діяти всі обмеження, встановлені досі.

Як зазначив гендиректор Центру громадського здоров’я Ігор Кузін, в Україні лише 13 областей готові до ослаблення карантину.

“Ми подивилися по всіх тих показниках, які були запропоновані Кабміном, за цими показниками є 13 областей, які на сьогоднішній день можуть переходити чи готові до переходу на другий етап. Серед них такі області, як Сумська, Тернопільська, Харківська, Херсонська, Запорізька, Івано-Франківська, Київська”, – розповів Кузін.

Нагадаємо, що вихід України з карантину складається з п’яти етапів – наразі ми перебуваємо на другому. Кожен етап займає близько десяти днів.