В Україні планують збільшити штрафи за неправильну парковку

14 січня 202015:10

В Україні планують збільшити штрафи водіям за порушення правил дорожнього руху.

Проєкт Закону №2628 був зареєстрований у Верховній Раді і переданий на розгляд до профільних комітетів.

“Законопроєкт спрямований на вдосконалення механізму притягнення до відповідальності осіб, які допустили порушення правил зупинки, стоянки транспортних засобів. Крім того, законопроєкт збільшує санкцію за відповідні правопорушення, а також санкцію за зупинку чи стоянку транспортних засобів на місцях, що позначені відповідними дорожніми знаками або дорожньою розміткою, на яких дозволено зупинку чи стоянку лише транспортних засобів, якими керують водії з інвалідністю або водії, які перевозять осіб з інвалідністю”, – ідеться в пояснювальній записці до законопроєкту.

Які штрафи пропонують встановити:

  • збільшити штраф за стоянку в забороненому місці з 510 грн до 3400 грн;
  • за зупинку на місцях для водіїв з інвалідністю передбачається штраф 34 тисячі грн;
  • 34 тисячі грн штрафу передбачені автомобілістам, які без підстав використовують знак “водій з інвалідністю”.

Також планують змінити розмітку:

  • хмарно жовта лінія, яка використовується в розмітці для позначення заборони зупинки, мало виділяється на дорозі, тому її зроблять більш контрастною за розміром, формою і кольором;
  • щоб довести порушення правил зупинки в заборонених місцях, необхідно буде робити фото автомобіля, а така розмітка буде чітко виділятися на фотографії. Щоб фото стало доказом, потрібні будуть мінімум 3 фотографії автомобіля-порушника з різних ракурсів. В якості доказу в суді можна буде показувати і записи камер відеоспостереження.