В Україні очікується чергове подорожчання продуктів

7 грудня 201710:08

Подорожчанням продуктів напередодні свят вже нікого не здивуєш.

Для виробників і продавців передноворічна метушня тільки на руку, адже попит на продукти суттєво зростає, а за ним і ціни.

Однією з причин подорожчання продуктів стане подорожчання, яке готують транспортні компанії. Українські перевізники скаржаться на зростання вартості палива і говорять про високий попит на їхні послуги з боку супермаркетів напередодні новорічних свят. Користуючись ажіотажем, вони можуть підняти ціни відразу на 10-15%.

“Кількість вантажів в передноворічний період зростає. Адже в цей час з’являється масовий попит на товари і продукти харчування. А збільшується попит – зростає і ціна”, – говорить директор групи компаній PRIME Дмитро Льоушкін.

За його словами, піднімаючи ціни зараз, транспортні компанії таким чином “відновлюють справедливість”. Вся справа в тому, що в другій половині осені, коли врожай вже зібрано і перевезено, у перевізників наступає “мертвий сезон”.

Попит на їхні послуги низький, тому ціни піднімати ніхто не ризикує. А вартість палива, тим часом, зростає. До того ж, ніхто не відміняв операційні витрати – зарплати та ремонт.