В ООН вимагають від України відновити розслідування по Іловайському котлу

9 серпня 201813:50

Моніторингова місія ООН з прав людини незадоволена якістю розслідування Україною Іловайської трагедії.

Про це на брифінгу сказала глава місії Фіона Фрейзер, передає “Фактор”.

“По закінченню 4 років після подій під Іловайськ сторони конфлікту зробили обмежені кроки щодо розслідування повідомлень про порушення міжнародного права, прав людини і гуманітарного права, особливо тих, які були вчинені щодо цивільного населення”, – сказала вона.

Фрейзер уточнила, що уряд України і Генеральна прокуратура недостатньо приділяють уваги порушень, досконалими українськими військовими в ході боїв. “Ми закликаємо уряд України провести швидке і ефективне розслідування”, – зазначила вона.

Фрейзер підкреслила, що співробітники місії ООН безпосередньо прибутку в Іловайськ і опитали близько 80 цивільних осіб, які повідомили про порушення. Згідно зі звітом ООН, в ході боїв за Іловайськ загинуло 366 і було поранено 429 українських військових, ще близько 300 були взяті в полон. Також загинуло щонайменше 36 цивільних осіб і зруйновано 600 будинків.

За даними моніторингової місії, в боях брали участь російські війська, які також порушували міжнародне гуманітарне право. Зокрема, зафіксовані факти катувань полонених і жорстокого поводження з ними.

Моніторингова місія ООН рекомендує Верховній Раді відновити роботу тимчасової слідчої комісії для ефективного розслідування Иловайской трагедії.