В Іспанії розкрили справу про договірні матчі в тенісі. Серед підозрюваних – 28 професійних спортсменів

11 січня 201910:42

Цивільна гвардія Іспанії 10 січня розповіла про кримінальну справу про договірні тенісні матчі, фігурантами яких стали 83 людини.

Серед них 28 професійних тенісистів, один з них в 2018 році брав участь в US Open (імена спортсменів не розкриваються). 15 фігурантів справи заарештовані, інші залишаються на волі.

Розслідування почалося після скарги Tennis Integrity Unit (TIU) – організації, яка відповідає за боротьбу з договірними матчами в тенісі. Представники TIU заявили про порушення на іграх турнірів серій ITF Futures і ATP Challenger. За версією слідства, за цим стояло етнічне кримінальне угруповання вірмен, члени якого робили великі ставки на результати матчів.

Злочинці робили ставки в інтернеті під фальшивими іменами, щоб приховати доходи, отримані незаконним шляхом.

“Підозрювані вкрали особистості тисяч людей”, – зазначає Цивільна гвардія Іспанії.

Відомство вважає, що злочинна схема використовувалася щонайменше з лютого 2017 року і принесла підозрюваним мільйони євро. Точна сума їх передбачуваного доходу не називається.

В ході спецоперації, яку Цивільна гвардія Іспанії організувала разом з Європолом, були проведені 11 обшуків в дев’яти іспанських регіонах.

Співробітники правоохоронних органів вилучили, зокрема, 167 тисяч євро готівкою, вогнепальну зброю та ювелірні вироби (злочинці вкладали гроші в предмети розкоші). Крім того, в рамках розслідування були заблоковані 42 банківські рахунки.