В анексованому Криму два водосховища можуть опинитися на межі висихання вже восени

19 липня 202012:20

Україна неодноразово заявляла, що постачання води у захоплений Росією Крим по Північно-Кримському каналу можливе тільки після деокупації півострова.

В окупованому Криму слідом за верхньою частиною висохла серединна частина Білогірського водосховища, а сусіднє Тайганське водосховище може пересохнути вже восени.

Про це повідомляють Крим.Реалії з посиланням на активіста руху “Вільний Крим” Решата Меметова.

Повідомляється, що стан Білогірського водосховища в Криму в липні значно погіршився – услід за висиханням верхнього водоймища в травні цього року, зараз повністю висохла і серединна частина водосховища, від якого залишилася лише мала частина, що межує з греблею.

При цьому ріка Біюк-Карасу, яка живить Білогірське водосховище, перетворилася на струмок.

За інформацією місцевих жителів, такого низького рівня води в цей час року на їх пам’яті ще не спостерігалося.

Активіст Решат Меметов зазначив, що ситуація дуже тривожна, оскільки водосховище на межі висихання, а це значить, що знищуються флора і фауна водойми, які формувалися десятиліттями.

За його словами, на цьому тижні силовики проклали водопровід з Тайганського водосховища на Сімферополь.

“Тобто, заберуть останні залишки води на потреби кримської столиці. Тому восени є всі шанси вперше в історії побачити пересохлими як Білогірське, так і сусіднє Тайганське водосховище”, – зазначив він.

Україна неодноразово заявляла, що постачання води в захоплений Росією Крим по Північно-Кримському каналу можливі тільки після деокупації півострова.