“Укрзалізниця” купила за завищеною ціною тканину для костюмів

30 грудня 201712:02

ПАТ “Укрзалізниця” за результатами тендеру уклало договір з ФОП Свінціцький В.П. на поставку 200 погонних метрів тканини костюмної з вовни, шириною 1,5 метра на суму 620,8 тис. грн.

Вартість одного квадратного метра тканини склала 3104 гривень. Згідно з документацією торгів мова йде про постачання вовняної костюмної тканини, щільністю 260 г/кв.м. Про це стало відомо з системи електронних закупівель Prozorro.

При цьому очікувана вартість тканини склала 624 тис. грн. Єдиним конкурентом на торгах виступило київське ТОВ “Інженерно-технологічний центр Технополіс” Олександра та Ірина Шевельова.

Цікаво, що конкурент виставив свою пропозицію на рівні очікуваної вартості в розмірі 624 тис. грн і до кінця торгів не знижував вартість.

Переможець спочатку теж виставив свою пропозицію на рівні очікуваної вартості, але в другому раунді знизив ціну до 620,8 тис. грн.

На підтвердження наявності досвіду виконання аналогічних договорів ФОП “Свінціцький В.П.” надав договір з ТОВ “Майстер-7” від 9 серпня 2017 року. Однак зареєстровано ТОВ “Майстер-7” було лише 16 серпня 2017. Тобто через тиждень після “укладеного договору”.

Тобто, учасники тендерів Укрзалізниці по черзі купували тканину один у одного, щоб отримати “необхідний досвід”.

Також, ТОВ “Майстер-7” надало сертифікати на тканини від оптового продавця ТОВ “Тексика”, однак при порівнянні цін даного підприємства, і переможця тендера виявилося, що ціни ТОВ “Майстер-7” завищені в 6-8 разів.