Українську церкву намагаються знищити зсередини, – патріарх Філарет

15 травня 201913:11

Патріарх заявив, що зараз проти нього виступають ті, хто разом з ним створював Київський патріархат.

Українська церква за роки незалежності зросла і зміцніла, незважаючи на спроби зовнішніх сил її знищити, однак зараз вона знову під загрозою. Про це заявив патріарх київський Філарет, передає “Фактор”.

“Замість того, щоб знищити українську церкву, вона навпаки виросла, зміцніла, показала свою силу на тій війні, яка зараз іде на сході, завоювала авторитет у всій Україні. І тому цю церкву і хочуть знищити. Але яким чином її знищити? Своїми ж руками”, – заявив він.

В першу чергу українську церкву прагнуть зруйнувати сили Московського патріархату, переконаний Філарет, однак зараз до цього долучилися і внутрішні сили.

“Зовнішні сили, тобто Московський патріархат, московський патріарх, який бореться зі мною з 1992 року і не може перемогти, тепер взялися за це свої сили, з якими я будував Київський патріархат. Але не виступають відкрито проти патріарха Філарета, відкрито кажуть “Ми його шануємо, він такий поважний, зробив так багато, але Київський патріархат нам не потрібен”, – заявив він.

Раніше стало відомо, що між Філаретом і митрополитом ПЦУ Єпіфанієм існують великі непорозуміння. Зокрема, Філарет нібито бажає відновити структуру ліквідованої УПЦ КП і свій вплив на церкву, тоді як оточення Єпіфанія схильне підтримувати “грецький лад” ПЦУ, запропонований Фанаром.

14 травня Філарет заявив, що допускає розкол в ПЦУ та має повноваження скликати собор. Крім цього, він підкреслив, що Українська православна церква Київського патріархату не ліквідована. Також Філарет заявив, що його відмова від статусу патріархату перед об’єднавчим собором 15 грудня 2018 року була “чисто ситуативною” і УПЦ Київського патріархату продовжує існувати.

Нагадаємо, Об’єднавчий собор у Києві 15 грудня 2018 року обрав предстоятелем помісної православної церкви в Україні митрополита колишньої УПЦ КП Епіфанія (Думенка). Інтронізація предстоятеля Православної церкви України Єпіфанія відбувалася в його день народження.

6 січня в Стамбулі у резиденції Вселенського патріарха на Фанарі Вселенський патріарх Варфоломій урочисто вручив главі новоствореної помісної Православної церкви України митрополиту Єпіфанію Томос про визнання канонічної автокефалії ПЦУ. 7 січня Томос урочисто представили у Києві на Різдвяній службі в соборі Святої Софії.