Український політв’язень вийшов на свободу з колонії в РФ

3 серпня 201812:10

Кримський активіст, політв’язень Кремля Олександр Костенко вийшов на свободу з російської виправної колонії №5 у місті Кірово-Чепецьк Кіровської області.

“Вийшов Олександр о 10:54. Зустрічали його члени спостережної комісії – Артур Абашев і я”, – сказав член Громадської спостережної комісії Кіровської області Денис Шадрін.

За його словами, далі Костенко через Москву поїде до Києва. Українець відбув покарання, його звільнили за закінченням терміну ув’язнення.

За словами Шадріна, Костенко побоюється, що після звільнення йому в РФ можуть підкинути наркотики і знову засудити.

“Ми цю інформацію збираємо. Раніше говорили про те, що його можуть звільнити або 3 або 5 числа. Ми обов’язково пізніше дамо про це повну інформацію”, – сказала радник Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Олена Мячина.

Пізніше уповноважений з прав людини Людмила Денисова підтвердила інформацію про звільнення Костенка і сказала, що він знаходиться під захистом української влади.

“Олександр знаходиться з консулом України і вони направляються в Москву в Посольство України в РФ. Він під юрисдикцією нашої країни. Я на зв’язку з консулом, тримаю ситуацію під контролем”, – сказала омбудсмен.

Нагадаємо, кримчанин Олександр Костенко був засуджений до 3,5 років позбавлення волі, після чого його вивезли з Криму в російську виправну колонію №5 в місті Кірово-Чепецьк.