Українські дороги: Обшуки, кримінал, розкрадання державних коштів

27 вересня 201817:01

Факти списання коштів були виявлені в рамках розслідування порушень у Службі автомобільних доріг Київської області.

З метою виявлення порушень в діяльності обласних підрозділів Служби автомобільних доріг України в 15 областях країни проходять обшуки.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Києва в Facebook.

“З метою виявлення та документування обставин вчинення кримінального злочину тривають санкціоновані обшуки в Службах автомобільних доріг Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Івано-Франківської, Луганської, Львівської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Тернопільської, Харківської, Хмельницької, Черкаської та Чернігівської областей” , – повідомляють правоохоронці.

Обшуки проводяться в зв’язку з виявленими фактами списання державних коштів – за попередніми оцінками, мова йде про збитки приблизно в 224 млн гривень. Інформація про це була виявлена під час розслідування дій заступника голови Служби автомобільних доріг в Київській області, якого підозрюють у службовій недбалості.

Згідно з висновками розслідування, чиновник від імені Служби проводив фінансово незабезпечені тендери на виконання будівельних робіт і підписував акти про їх виконання, свідомо знаючи про неможливість їх оплатити. Завдяки цій штучно створеній заборгованості підрядники надалі через суди стягнули зі Служби автомобільних доріг інфляційні втрати та 3% річних – загальною сумою в 4 млн гривень.

Пізніше прес-служба “Укравтодору” оприлюднила заяву, в якій підтвердила проведення обшуків і запевнила в готовності максимально сприяти роботі правоохоронців.

“Відповідально заявляємо, що в 2016-2017 роках кошти, залучені під державні гарантії, прямували одержувачам – Службам автомобільних доріг в областях виключно за затвердженими списками об’єктів та напрямків використання коштів, певним постановами Кабінету міністрів України від 17.06.15 № 498”. “Деякі питання використання в 2016 році коштів, залучених у попередні роки під державні гарантії Державним агентством автомобільних доріг” (зі змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів в Україні від 08.06.16 № 373, 374) і від 29.03.2017 № 303 “Деякі питання використання у 2017 році коштів, залучених у попередні роки під державні гарантії Державним агентством автомобільних доріг”. Також офіційно заявляємо, що керівництво “Укравтодору” підтримує принципи цільового використання бюджетних коштів на розвиток дорожньої інфраструктури”, – заявили представники компанії.