Українська ракета долетить до Москви

12 червня 201812:34

Ракета “Нептун”, яку вже випробували в Україні, стане серйозним стримуючим озброєнням, а в майбутньому вона може долетіти навіть до Москви.

Про це заявив керівник Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння Валентин Бадрак інформує Фактор.

За його словами, участь України в міжнародному режимі контролю за ракетними технологіями дозволяє Києву створювати ракети ще більшої дальності польоту – до 500 км.

“Йде розробка крилатої ракети “Нептун”, яка може стати зброєю стримування, тобто системою, яка може вражати цілі далеко в тилу противника. Зараз вона має дальність до 300 км. Я сподіваюся, що наші зброярі якраз використовують ці можливості”, – сказав Бадрак.

Однак і на цьому українські конструктори можуть не зупинитися. Військовий експерт заговорив про ракету, яка дістане до Москви.

“В майбутньому, я не виключаю, що Україна може створити ракету дальністю до 1,5 тис. кілометрів, і тоді вона зможе долетіти до Москви. І тоді це буде справжньою зброєю стримування. Українські зброярі готові це зробити, якщо на політичному рівні буде досягнута можливість для України створювати такі ракети. Фактично, це буде ракета середньої дальності, якщо це станеться”, – підкреслив він.

Раніше українську ракету оцінили і в США. Капітан 1-го рангу військово-морських сил США Гаррі Табах вважає успіхом розробку такого озброєння Україною і зазначив, що “Нептун” підійде і до літаків НАТО.

У свою чергу директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express, військовий експерт Сергій Сгурець написав про можливості ракети.

“Ракета дозвукова. Схема польоту стандартна для крилатої ракети. На маршовій ділянці висота польоту – 10-30 м, на кінцевій ділянці 4-5 м. Бойова частина – осколково-фугасна. За рахунок оснащення різними типами головок самонаведення може вражати різні типи цілей, як з відомими координатами, так і використовуватися в якості протирадіолокаційної ракети.

Ракета здатна забезпечити дальність стрільби по морській цілі в 280 км, по береговій стаціонарної мети – ще більша дальність.