Українку депортували через громадську позицію чоловіка поляка

15 серпня 201811:26

Польща внесла українку Людмилу Козловську до Шенгенської інформаційної системи (SIS), що призведе до негайної депортації жінки з ЄС.

У свою чергу її чоловік, поляк, каже, що польський уряд здійснює депортацію у відповідь на його громадську позицію.

“Польський уряд помстився моїй дружині за мої дії”, – заявив голова ради фонду “Відкритий діалог” Бартош Крамек.

Штаб-квартира “Відкритого діалогу” розташована у Варшаві. Бартош Крамек відомий акціями протесту перед Сеймом і судами, він активіст, що бореться за громадянські права.

У липні 2017 року він опублікував на своїй сторінці в Facebook маніфест “Ми зможемо: скинемо уряд!”, закликавши до громадянської непокори уряду PiS. З тих пір фонд знаходиться в стані перманентного конфлікту з урядом.

“Я була однією з перших людей, які вийшли з літака. Я дала паспорт чиновнику, а він, коли перевірив його в системі, запитав, який я зробила злочин. Я сказала, що ніякого, а він:” Чому Польща вас шукає?” 

Я вже знала, про що йде мова. Я сказала, що я дружина громадського активіста, і чекала, що в кінці кінців мене депортують за його діяльність”, – заявила Козловська.

МВС Польщі внесло жінку до Шенгенської інформаційної системи, яка дозволяє перевіряти людей, які перетинають кордон Шенгенської зони. Жінку відзначили високим попередженням – тепер вона не зможе потрапити на територію ЄС та інших держав Шенгенської зони.

Українка провела ніч в аеропорту, в кімнаті для затриманих, а на наступний день її депортували до Києва першим рейсом о 13:55.