Україна відкликала посла в Раді Європи для консультацій через повернення Росії в ПАРЄ

26 червня 201907:11

Україна відкликала свого постійного представника в Раді Європи Дмитра Кулебу для консультацій.

Про це написав у фейсбуці глава українського зовнішньополітичного відомства Павло Клімкін.

Таке рішення прийнято після того, як Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) проголосувала за повернення російської делегації.

“Рада Європи втратила нашу довіру, і відновити її буде надзвичайно складно”, – написав Клімкін.

Українська делегація, в свою чергу, прийняла рішення припинити участь в роботі ПАРЄ, повідомив в фейсбуці депутат Леонід Ємець. Виняток буде зроблено для засідань, на яких будуть обговорюватися повноваження російської делегації.

Делегація також просить Верховну Раду розглянути питання припинення участі України в роботі ПАРЄ, а президента і МЗС – визначити, чи буде країна і далі брати участь в роботі органів Ради Європи.

ПАРЄ позбавила російську делегацію права голосу і виключила з усіх керівних органів асамблеї в квітні 2014 року в відповідь на приєднання Криму до РФ. У відповідь Росія припинила участь в засіданнях і заморозила перерахування внесків до ПАРЄ.

25 червня в правила роботи ПАРЄ було додане формулювання, що дозволяє повернутися російській делегації, – воно гарантувало країнам-членам Асамблеї право голосувати, виступати і бути представленими в організації. Очікується, що повноваження російської делегації будуть підтверджені 26 червня, після чого вона приступить до роботи в ПАРЄ.