Україна переплатила 84 тисячі євро членського внеску в ПАРЄ

4 серпня 201909:43

Україна добровільно заплатила 400 тисяч євро замість 316-ти в якості щомісячного членського внеску ПАРЄ.

Про це повідомив постійний представник України в Раді Європи Дмитро Кулеба. Відеозапис його інтерв’ю “Цензор” опублікований в YouTube.

Кулеба пояснює переплату прагненням компенсувати ту суму, якої не вистачало ПАРЄ через відсутність російських внесків. Щоб в кінцевому результаті переконати Асамблею не повертати РФ до Ради Європи.

Після цього символічного жесту Україна закликала інші країни приєднатися і заплатити більше. Однак ніхто приклад Києва не взяв. А Росію в ПАРЄ повернули.

“… Це була цілеспрямована політика нинішнього генерального секретаря Ради Європи Торбйона Ягланда, який вже залишає посаду, – блокувати будь-які ініціативи, пов’язані в компенсацією, бажанням або намірами інших країн повторити, наслідувати крок України”, – розповів Кулеба.

Проте, він вважає, що українська сторона мала рацію в тому, що переплатила.

“Але наша совість чиста. Тому що, коли в процесі дискусії нас намагалися дорікнути, що Україна постійно щось просить і ніколи сама нічого не дає для вирішення кризи, то ми говорили: вибачте, ми як раз зробили дуже нетипове, безпрецедентне для нас і в дуже серйозних обсягах. Тому що 400 тис. – це дуже велика сума насправді. І тоді говорили: все, до України, питань немає, ви дійсно все зробили те, що могли”, – сказав Дмитро Кулеба.

Відзначимо, що щомісячний внесок Росії в ПАРЄ становить близько трьох мільйонів євро. А всього Москва після повернення в Асамблею повинна виплатити Раді Європи понад 50 мільйонів євро прострочених внесків.