Україна готує санкції проти російських видавництв

16 серпня 201809:35

Держкомтелерадіо пропонує Кабміну ввести санкції проти російських видавництв, які випускають і поширюють продукцію антиукраїнського змісту.

Про це в четвер, 16 серпня, повідомила прес-служба відомства, передає Фактор.

За підсумками 3-річного моніторингу було складено список, до якого внесено 192 видання, випущені 35 російськими видавництвами.

“Санкції будуть стосуватися російських видавництв, в діяльності яких випуск літератури антиукраїнського змісту займає помітне місце і носить систематичний характер. Ці видавці свідомо укладають договори з “творцями” текстів, які спрямовані на розпалювання міжетнічної, релігійної ворожнечі, пропагують насильство та вчинення терористичних актів проти України”, – зазначив перший заступник голови Держкомтелерадіо Богдан Червак.

За його словами, в разі прийняття цього розпорядження Кабміном очікується значне скорочення імпорту видавничої продукції з Росії, а вивільнені ринкові ніші відкриють нові можливості для українських видавців і дистриб’юторів.

Проектом розпорядження передбачено винести питання застосування до певних юридичних осіб, персональних спеціальних економічних та інших санкцій на розгляд РНБО.