Ukrainianpeopleleaks: Україну з березня покинуло понад 720 тисяч осіб

28 листопада 201810:07

Платформа в режимі живого часу підраховує кількість мігрантів, що залишили країну.

З України з 20 березня 2018-го виїхало понад 720 тис. осіб. Велика частина з них — трудові мігранти. Кожні 30 секунд кількість тих, хто виїхав, збільшується на одну людину.

Про це повідомляє платформа ukrainianpeopleleaks.com, яка в режимі живого часу підраховує кількість мігрантів, що залишили країну.

Автор ідеї — невідомий. При цьому назва сайту співзвучна з WikiLeaks. Це міжнародна некомерційна організація, яка оприлюднює секретну інформацію з анонімних джерел.

Ukrainianpeopleleaks для підрахунку статистики використовували дані, які озвучив міністр закордонних справ Павло Клімкін. За його словами, щомісяця з країни на заробітки їдуть 100 тис. осіб. У цьому році загроза впливу трудової міграції на ситуацію в економіці вперше була включена в консенсус-прогноз МЕРТ. Вже зараз у більшості лікарень — дефіцит молодшого медичного персоналу.

Головні наслідки трудової міграції для України – скорочення населення. Міністр соцполітики Андрій Рева зазначив, що в міграції знаходяться 3,2 млн осіб, а проблема торкнулася 9 млн осіб (у тому числі дітей заробітчан).