Угода про кордон з Чечнею стихійна, – Інгушетія

12 жовтня 201812:00

Глава Інгушетії заявив, що угода Угода про кордон між Чечнею і Інгушетією була підписана «”стихійно”, на тлі конфлікту навколо дорожніх робіт.

Про це заявив глава Інгушетії Юнус-Бек Євкуров.

Підготовка до переговорів з Рамзаном Кадировим почалася в тому числі через невдоволення жителів Інгушетії, які виявили в прикордонному з Чечнею районі дорожній бульдозер “Чеченавтодору”. Його пригнали для ремонту дороги в інгушське село Аршти, яке знаходиться на базі “Чеченавтодора”.

“Коли чеченська техніка почала цю дорогу робити, чомусь всі вирішили, що чеченці прийшли на територію Інгушетії”, – сказав Євкуров.

За його словами, незважаючи на підписання угоди, підготовка тривала місяць до зустрічі з Кадировим. Документ розробили комісії Чечні і Ігнушетіі по уточненню кордону між республіками, а Євкуров близько п’яти разів обговорював його з депутатами інгушського парламенту і органами місцевого самоврядування.

Юнус-Бек Євкуров і Рамзан Кадиров підписали угоду про закріплення меж між Чечнею і Інгушетією в кінці вересня, пізніше її схвалили парламенти обох республік. Угода спровокувала мітинг в Магасі, який триває досі. Влада узгодила його проведення до 15 жовтня.