Uber виявлятиме п’яних клієнтів

12 червня 201811:14

Uber Technologies Inc, міжнародна приватна компанія з Сан-Франциско, яка створила однойменний мобільний додаток для пошуку, виклику і оплати таксі або приватних водіїв, розробила і намагається запатентувати програму для виявлення п’яних або ж проблемних пасажирів.

Дана програма використовує для складання портрета потенційного пасажира інформацію про його місцезнаходження, а також ряд непрямих ознак – таких, як кут нахилу телефону в руці власника, чіткість друкування, “нехарактерну активність” і ін.

Ці відомості допоможуть водіям уникнути контакту з нетверезим клієнтом. Втім, опоненти даного нововведення попереджають, що інформацію можна використовувати також в кримінальних цілях – наприклад, обібрати пасажира, який знаходиться в стані алкогольного або ж наркотичного сп’яніння.

Цікаво, що репутацію Uber не можна назвати чистою: так, в 2014 році стало відомо, що компанія використовує додаток God View і з його допомогою моніторить місцезнаходження клієнтів і водіїв в реальному часі. Оприлюднення особистих даних більш 100.000 водіїв цієї компанії також не поліпшили її імідж і змусили керівництво посилити заходи забезпечення приватності.