У власників “євроавто” буде 90 днів на розмитнення

8 листопада 201816:49

Відповідну зміну внесено перед голосуванням за закон з ініціативи коаліції фракцій парламенту.

У законі про розмитнення ввезених в Україну автомобілів з іноземною реєстрацією термін розмитнення зі знижкою в 50% збільшено з 60 до 90 календарних днів. Відповідну правку озвучила голова комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна з трибуни ВР.

За її словами, відповідна зміна внесена перед голосуванням за закон з ініціативи коаліції фракцій парламенту.

“Я прошу в поправці 60-1 врахувати в пункті 20 проекту закону, де пропонували застосування понижуючого коефіцієнта на 60 календарних днів зробити понижуючий коефіцієнт на 90 календарних днів. Прошу доручити комітету і головному юридичному управлінню апарату ВР опрацювати закон із зазначеною єдиною зміною” , – заявила Южаніна.

Вона зазначила, що депутати врахували поправки активістів.

“Щодо вартісного коефіцієнта – він присутній завжди, тому що 30% – це мито і ПДВ, яка сплачується від вартості автомобілів. Вартість нових автомобілів не знижується – вона йде від заводів-виробників. Тобто, 30% від вартості, яка додатково оплачується. Зниження ставки вдвічі буде діяти 90 днів з дня початку дії закону”, – пояснила Южаніна.

У свою чергу під стінами парламенту проходить акція власників автомобілів на іноземній реєстрації. Активісти наголошують на тому, що влада прийняла зміни без врахування їхніх вимог.