У Росії за звинуваченням у шпигунстві засудили до 16 років колонії американця Пола Вілана

16 червня 202009:57

Колишній американський солдат вважає вирок політично вмотивованим і просив його виправдати; США і Британія вже відреагували на рішення суду РФ.

У Росії засудили до тюремного ув’язнення американця Пола Вілана, звинувативши в шпигунстві.

“Визнати Пола Вілана винним в скоєнні шпигунства і призначити підсудному Вілану покарання у вигляді позбавлення волі на строк 16 років колонії суворого режиму”, – оголосив вирок суддя Московського міського суду Андрій Суворов.

У зв’язку з тим, що матеріали справи містять гриф “Цілком таємно”, слухання проходили в закритому режимі. ЗМІ і слухачів не пускали на засідання.

50-річний Вілан, який раніше проходив службу в морській піхоті США, вважає вирок політично вмотивованим, а звинувачення – сфабрикованими. Крім американського, у нього також є громадянство Великої Британії, Канади та Ірландії. Тому він звернувся до лідерів США, Великої Британії та Канади із проханням відреагувати на незаконні дії російської влади.

25 травня на судових дебатах Вілан просив виправдати його.

За версією слідства, Вілан працював на користь американських спецслужб. Йому висунули звинувачення за статтею 276 КК РФ (шпигунство). Сам Вілан заявляв, що провокацію щодо нього міг здійснити співробітник ФСБ, з яким він знайомий близько 10 років.

На вилученій у нього флешці нібито містилися відомості, що становлять держтаємницю.

За словами Вілана, він думав, що на флешці були фотографії з відпочинку, а не будь-які секретні дані. Флешку передав його знайомий.

Посол США в Москві Джон Салліван заявив, що він “розчарований і розлючений” вироком і вважає його необгрунтованим. Що стосується можливого обміну, то американський дипломат заявив, що не уповноважений обговорювати такі питання, але пообіцяв домогтися правосуддя для Вілана.

Британський посол Дебора Броннерт, зі свого боку, заявила, що порушить питання щодо справи Пола Вілана в переговорах з російською владою.

Громадянина США, Британії, Канади та Ірландії Пола Вілана затримали в Москві 28 грудня 2018 року. Тоді він прилетів на весілля до друга. До цього він вже приїжджав до Росії кілька разів як представник кадрового агентства.