У Росії активіста з українським прапором затримали за “напад” на поліцейського, який збив його з ніг

20 липня 202009:00

У місті Гатчина Ленінградської області (Росія) активіста, який взяв участь в акції проти кримінального переслідування кримських татар, звинувачують у нападі на співробітника правоохоронних органів.

Про це пише “Фактор” з посиланням на адвоката Антона Юпанова.

У суботу, 18 липня, учасники руху “Стратегія-18” вийшли на пікет проти кримінального переслідування кримських татар. Активіст Володимир Шипіцин стояв із плакатом “Свободу в’язням “справи Хізб ут-Тахрір”” та прапором України.

Акцію розігнали силовики, затримавши шістьох її учасників, зокрема й Шипіцина. Тепер його звинувачують у “застосуванні сили проти поліцейського”.

“Йому закидають, що він пластиковою трубкою від прапора вдарив співробітника поліції по голові”, – зазначив адвокат.

При цьому на відео з місця подій добре видно, як поліцейський тягне активіста за руку, в результаті чого чоловік з прапором в руках падає, і під час падіння прапор в його руках збиває з поліцейського кепку.

За цей “злочин” Шипіцина помістили в ізолятор тимчасового тримання, щодо нього порушено кримінальну справу. Активіста допитали, але дати суду щодо обрання йому міри запобіжного заходу ще не призначено.

Раніше, 2 липня 2020 року, суд у Санкт-Петербурзі вже засуджував Володимира Шипіцина до 40 годин примусових робіт за акцію, яку “Стратегія-18” провела в День пам’яті депортації кримських татар 18 травня.