У представництві ЄС розповіли, чи є в України шанси стати кандидатом у члени ЄС

8 лютого 201914:00

У представництві Євросоюзу в Україні не впевнені, що Україна може стати кандидатом у члени ЄС до 2024 року, до членства Україну наближає виконання усіх пунктів Угоди про асоціацію з ЄС.

Про це повідомив прес-аташе представництва ЄС в Україні Давід Стулік.

Коментуючи рішення парламенту, який 7 лютого підтримав зміни до Конституції України, якими закріплюється курс на європейську інтеграцію та вступ до НАТО, Стулік сказав: «Будь-яка країна має суверенне право змінювати власну Конституцію за власним бажанням, і ми поважаємо вибір України та українського парламенту і поважаємо цей курс, який у цих змінах зазначений».

На питання, чи наближає це рішення Верховної Ради членство України у Євросоюзі, прес-аташе відповів:

“Як ви знаєте, на основі договору про заснування ЄС, будь яка європейська країна може подати заявку на членство в Євросоюзі, і ми в угоді про асоціацію разом з Україною визнали те, що Україна є європейською країною, і це було підтверджене на останньому саміті. Найважливіше зараз є Угода про асоціацію, її повне виконання наблизить Україну до європейських стандартів, які потрібні щоб стати членом ЄС”, – наголосив Стулік.

На питання ведучого, чи є шанси в України стати кандидатом у члени ЄС до 2024 року, він відповів:

“Повторюся, будь-яка країна має повне право подавати заявку у той момент, у який вона захоче, але для членства у ЄС треба виконати певні умови”.