У Польщі б’ють на сполох через відтік українських заробітчан в інші країни ЄС

30 жовтня 201811:38

У Польщі побоюються різкого відтоку українських заробітчан в країни Західної Європи після того, як 12 тисяч українців отримали дозволs на короткострокову роботу і тимчасовий вид на проживання в Естонії.

Економіка Польщі розвивається в тому числі за рахунок українців, вона потребує робочу силу. Однак, за словами аналітиків PKO BP, потенціал міграції з України поступово себе вичерпує. А ті мігранти, які вже працюють в Польщі, починають дивитися на Захід і планують виїхати на роботу в Німеччину та інші країни ЄС. Згідно з оцінками Work Service, з Польщі можуть виїхати до 59% українських заробітчан.

“Це велика загроза для польської економіки. Через 2-3 місяці брак кадрів може вирости з 165 тисяч до півмільйона людей” – заявив президент фірми Personnel Service Кшиштоф Інгльот.

Це призведе до спаду конкурентоспроможності польських компаній.

“У Німеччині вони зможуть законно заробити значно більше. Польська влада не буде для них такою привабливою. Працівників з України вже зараз відбирають у нас Чехія, Словаччина і Угорщина. Ці країни вирішили проблеми з працевлаштуванням і запропонувати кращі умови праці”, – відзначає глава компанії Work Service Павло Вольневіч.

Українці також допомогли вирішити кадрові проблеми і в Чехії та Словаччині, однак попит на робочу силу продовжує зростати. За даними ООН, від 2015 року з України виїхало 7% робочої сили. У найближчі роки така трудова міграція може підірвати стабільність цін і економічне зростання в Україні.