У Палаті представників заявили про неефективність санкцій проти Росії

11 лютого 201910:37

У нижній палаті Конгресу вважають, що російські компанії навчилися виживати при обмеженому доступі до фінансів.

Комітет з фінансових питань Палати представників Конгресу США опублікував меморандум, в якому зазначається неефективність санкцій США проти Росії.

“Санкції не допомогли стримати Росію від вторгнення в зони інтересів США і її посягань на світові цінності. Багато експертів відзначають, що відсутність єдиної позиції в адміністрації США по російській проблемі і про те, якою має бути політика щодо Москви, а також відсутність послідовної стратегії і позиції Білого дому по Росії підірвали ефективність антиросійських санкцій”, – підкреслюється в меморандумі.

У Палаті представників повідомили, що Росія навчилася тому, як знизити залежність від Заходу.

“Її компанії знайшли спосіб виживати при обмеженому доступі до фінансів, в той час як Москва налагоджує ділові і політичні зв’язки з союзниками, такими як Китай, Індія і Саудівська Аравія”, – зазначено в повідомленні.

При цьому конгресмени розкритикували рішення Мінфіну США про зняття санкції трьох компаній російського олігарха Олега Дерипаски.

28 січня Міністерство фінансів США виключило зі списку санкцій компанії російського олігарха Олега Дерипаски “РусАл”, “Євросибенерго” і En+ після того, як Дерипаска скоротив свою частку в цих компаніях до 45%, щоб введені проти нього санкції не поширювалися на ці компанії. Персональні санкції щодо Дерипаски залишаються в силі.

Як відзначають конгресмени, незважаючи на скорочення частки в компаніях, Дерипаска зможе зберегти контроль ними. Дерипаска знаходиться під санкціями США в зв’язку з тим, що його тісно пов’язують з Кремлем і вважають діловим партнером екс-глави передвиборчого штабу Трампа Пола Манафорта, якого звинувачують в діяльності проти інтересів США.

“Рішення Мінфіну США про виключення цих компаній з “чорного списку” може привести до їх потрапляння в “білі списки”, що дозволить їм залучати іноземний капітал”, – відзначили в комітеті, підкреслюючи, що компанії можуть допомагати Кремлю “вести діяльність проти інтересів США”.

Засідання комітету Палати представників Конгресу США з фінансових питань, присвячене, в тому числі, санкціям Вашингтона щодо Москви, Каракаса, Пхеньяна і Тегерана, призначено на 12 лютого.

У вівторок, 5 лютого, Сенат США підтримав санкції проти Сирії та її союзників. Додаткові санкції будуть введені проти Росії та Ірану. Йдеться про блокування рахунків і власності юридичних і фізичних осіб в американській юрисдикції, відмова у видачі та анулювання діючих віз США для таких осіб і членів їх сімей.