У Норвегії викрали дружину одного з найбагатших бізнесменів. За її звільнення вимагають дев’ять мільйонів євро в криптовалюті

9 січня 201916:01

У Норвегії викрадено дружину одного з найбагатших людей країни – бізнесмена Тома Хагена.

68-річна Анне-Елізабет Фалькевік, як стало відомо виданню Aftenposten, пропала 10 тижнів тому (в кінці жовтня) з дому в Льоренскузі.

Джерела в поліції повідомили виданню, що слідів злому в будинку немає. Передбачається, що на жінку напали у ванній.

У будинку була виявлена записка з вимогою заплатити за звільнення Фалькевік дев’ять мільйонів євро в криптовалюті Monero.

У цілях безпеки інформацію про викрадення дружини Тома Хагена довгий час не оприлюднювали. При цьому до розслідування справи були підключені не тільки норвезькі правоохоронні органи, але також Європол та Інтерпол.

9 січня поліція офіційно підтвердила, що розслідується справа про передбачуване викрадення Фалькевік. Інспектор Томмі Брьоске, виступаючи на прес-конференції, повідомив, що правоохоронні органи порадили родичам жінки не платити викуп.

За словами інспектора, поліція контактувала з передбачуваними викрадачами (або викрадачем) через якусь “електронну платформу”. Інші подробиці Брьоске розкривати не став.

Джерела Aftenposten, в свою чергу, повідомили, що викрадачі погрожували завдати серйозної шкоди Фалькевік, а в грудні не змогли надати доказів того, що вона досі жива.

За даними видання, справа Фалькевік – перший в історії Норвегії випадок, коли викрадачі вимагають викуп у криптовалюті.