У Конгресі хочуть надати Україні статус головного союзника США поза НАТО

1 червня 201915:55

Проект спрямовано на посилення обороноздатності України, у тому числі шляхом передачі озброєнь, продажу летальних оборонних засобів ЗСУ, а також зміцнення спроможностей України протистояти російським кібератакам.

У Палаті представників Конгресу США представили проект закону “Про надання підтримки Україні для захисту її незалежності, суверенітету і територіальної цілісності”, який передбачає можливість надання Україні статусу головного союзника США поза НАТО. Про це повідомляє прес-служба Посольства України в США.

“Законопроект передбачає можливість надання Україні статусу головного союзника США поза НАТО на період від часу набуття цим документом чинності до вступу нашої держави до Північноатлантичного альянсу. Такий статус може бути використано для спрощення процедури передачі Україні оборонних засобів”, – йдеться в повідомленні.

Як повідомляється, проект спрямовано на посилення обороноздатності України, у тому числі шляхом передачі озброєнь, продажу летальних оборонних засобів ЗСУ, а також зміцнення спроможностей України протистояти російським кібератакам. Перелік видів озброєнь, що можуть бути передані Україні, доповнюється протитанковими, протикорабельними та протиповітряними системами.

У проекті йдеться, що політика США повинна включати підтримку:

суверенітету, незалежності і територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів, а також євроатлантичної та європейської інтеграції нашої держави;

права народу України вільно визначати своє майбутнє та ухвалювати незалежні і суверенні рішення у сфері зовнішньої і безпекової політики, у тому числі щодо взаємовідносин з іншими країнами та міжнародними організаціями без втручання, залякування чи тиску з боку інших країн;

права України на захист від російської агресії шляхом надання їй безпекової допомоги з боку США;

подальшого утвердження демократичних цінностей в Україні, у тому числі шляхом зміцнення верховенства права, посилення прозорості та відповідальності у державному секторі, а також боротьби з корупцією.

Співавторами законопроекту виступили керівники Комітету із закордонних справ, конгресмен-демократ Еліот Енгель та республіканець Майкл Маккол, а також голова та співголова Підкомітету щодо Європи, Євразії, енергетики і довкілля цього Комітету, демократ Віліам Кітінг та республіканець Адам Кінзінгер.