У Києві власники “євроавто” вимагають відтермінувати початок дії штрафів за нерозмитнені автомобілі

15 травня 201910:25

Організатори акції заявляють, що мітинг триватиме два дні.

Сьогодні, 15 травня, в урядовому кварталі в Києві відбувається чергова акція власників автомобілів з європейськими номерами. Власники “євроавто” вимагають відтермінувати запровадження штрафів за нерозмитнені автомобілі, повідомляє “Фактор”.

Учасники акції прибули на місце близько 6-ї години ранку і припаркувалися обабіч проїжджої частини на ділянці від Маріїнського парку до Кабінету міністрів. Уточнюють, що нові учасники продовжують прибувати незважаючи на практично повну відсутність місця для паркування.

Організатори заявляють, що мітинг триватиме два дні.

Засідання комітету, на якому буде сформовано законопроект щодо відтермінування початку дії штрафів, розпочнеться о 14:00.

Нагадаємо, Верховна Рада 8 листопада 2018 року запровадила новий принцип розрахунку ставки акцизного податку на ввезення автівки із-за кордону та збільшені штрафи за нерозмитнені автівки.

Обидва закони набули чинності 28 листопада торік.

Пільговий період закінчився 22 лютого 2019 року. Ця поступка діяла 90 днів і передбачала розмитнення з коефіцієнтом 0,5. З 23 лютого всі автомобілі на іноземних номерах розмитнюються за повною ставкою акцизного податку. Ще протягом трьох місяців можна буде сплатити штраф 8500 грн, щоб закрити режим транзиту та перейти до оформлення автівки в режим імпорту. При цьому власників авто на єврономерах не будуть притягувати до відповідальності за прострочення режиму тимчасового ввезення або транзиту, ухилення від сплати митних платежів.

З 24 травня ті, хто вчасно не розмитнив “євробляху”, будуть платити штраф 170 тисяч гривень. Авто можуть взагалі конфіскувати.

Вчора, 14 травня, голова податкового комітету Верховної Ради Ніна Южаніна заявила, що члени комітету розглядають можливість введення пільг для тих, хто не може розмитнити авто на єврономерах.