У Києві крали ліки в хворих на рак дітей

28 березня 201816:01

В процесі розслідування гучної справи про розкрадання ліків з “Охматдиту” з’ясувалося, що найбільша недостача медикаментів була в відділенні інтенсивної хіміотерапії.

“Всього недостача ліків на суму понад 8 мільйонів гривень була виявлена в шести відділеннях “Охматдиту”. І найбільша – у відділенні інтенсивної хіміотерапії”, – зазначив глава столичної прокуратури Роман Гавриш.

За його словами, одна з підозрюваних у розкраданні медикаментів, завідуюча аптечним складом лікарні, звільнилася із займаної посади і більше не працює в “Охматдиті”.

Ще шість фігуранток справи – старші медсестри – поки продовжують працювати на раніше займаних посадах. Оскільки поки ніяких розпоряджень про їх усунення з правоохоронних структур не надходило, а підстав для їх звільнення немає.

Нова ж завідувачка аптечним складом Тетяна Люта стверджує, що взяти що-небудь зі складу безконтрольно неможливо.

“Відділення оформляє замовлення на необхідну кількість ліків у трьох примірниках, які потім завіряються завідувачами, заступником головного лікаря і бухгалтером. І тільки потім старша медсестра відправляється з ними на склад для отримання медикаментів”, – зазначила Люта.

Без цих документів отримати ліки не можна. Кожен медикамент дається тільки за призначенням для пацієнта.

У ході розслідування були виявлені факти підробки бухгалтерських документів та інші порушення.